Znamy już rywali ligowych!
Dodane przez orzel22 dnia Wrzesień 10 2012 20:25:30
Zarząd KLT przedstawił już oficjalną wyjściową klasyfikację ligową na sezon 14. Zespoły w dalszej części rozmieszczone są do lig wedle podziału geograficznego północ i południe. Od dawna wiedzieliśmy, że The Reds wystąpią w drugiej lidze, a teraz mamy już potwierdzenie, że znaleźliśmy się w części północnej wraz z siedmioma wybitnymi zespołami:

FC Magica Barłogi
Płońsk Athletic FC
Celtic Glasgow
Barcelona fc
Gwiezdni Przybysze
Nottingham Forest
klub sportowy dyskobolia
Vęgoria Team

Rozgrywki ligowe na tym szczeblu zawsze należały do ciężkich i niezwykle emocjonujących - w tym sezonie nie będzie inaczej. Awans uzyskać może tylko jeden zespół, a na pewno marzą o tym wszyscy wyżej wymienieni.

Z FC Magicą Barłogi spotykamy się oficjalnie po raz pierwszy, choć na to spotkanie czekaliśmy od dawna, gdyż Umberto2323 oraz orzel22 znają się prywatnie. Ponadto w barwach Magici występują byli gracze The Reds jak choćby: vkarol, daro74, czy tymek13. Będą to zatem spotkania derbowe, do których trzeba będzie podejść z podwójną koncentracją.

Płońsk Athletic FC to drużyna, z którą rozegraliśmy niegdyś pierwszy w historii KLT sparing. Dwukrotnie spotkaliśmy się z nimi w naszym ostatnim sezonie na pierwszoligowym szczeblu, jednak w żadnym z tych spotkań nie padła bramka. Mamy nadzieję, że tym razem poprawimy tę statystykę na własną korzyść.

Z Celticiem Glasgow w lidze nie graliśmy nigdy. Z tym zespołem natomiast graliśmy 8 dni temu nasz pierwszy w tym sezonie sparing, który minimalnie przegraliśmy. To znaczy, że na mecz z nami wyjdą pewni, a my spróbujemy ich zupełnie zaskoczyć. Spotkanie z nimi będzie ważne na pewno dla Hakera999, który z tego zespołu do nas trafił. W Celticu gra natomiast Pavulon, który także grał w zeszłym sezonie dla nas. Trenerem Celticu Glasgow jest brat naszego pomocnika bendtnera, więc już mamy jasne powody, dla których trzeba będzie z nimi walczyć na całego.

Barcelona fc to dla nas największa niewiadoma. Drużynę znać powinien nasz Mauy, który także występował w ich barwach. Jest to jedna z młodszych drużyn na tym szczeblu, ale na pewno ambitna, dlatego jako doświadczony zespół musimy pokazać nowym, gdzie ich miejsce.

Gwiezdni przybysze teraz nie są w swojej szczytowej formie. Prowadzi ich doświadczony the_only, ale drużyna miała już lepsze chwile, w ostatnim sezonie utrzymanie można uznać za ich sukces. Ten sezon, oczywiście może być inny. Gwiezdni w rozgrywkach ligowych jeszcze z nami nie grali, ale w pamięci warto mieć finał 1. edycji Forest Cup, kiedy to Gwiezdni nas zwyciężyli i zwyciężali już w każdej z kolejnych edycji. Ten sezon będzie dla nas okazją na rewanż.

Z klubem sportowym dyskobolia mierzyliśmy się za to już czterokrotnie. Po raz pierwsze w sezonie 11-tym prowadzeni przez Frosta i Hejzela, kiedy to oba spotkania przegraliśmy, dając ksd 6 punktów, pomagające im w awansie do 2. ligi z pierwszego miejsca. Trzeci i czwarte spotkanie rozegraliśmy w zeszłym sezonie. Na ich terenie zremisowaliśmy bezbramkowo, a potem w rewanżu na City Ground wygraliśmy 10:6. Bilans spotkań nadal jest dla nas jednak niekorzystny, a więc przydałoby się potwierdzić, że nie bez przypadku, w zeszłym sezonie nie udało im się z nami wygrać.

Ostatnią drużyną, z którą przyjdzie nam się mierzyć jest spadkowicz z 1. ligi Vęgoria Team. Jest to zespół, który w styczniu przeszedł fuzję z www.virtualbet.pl. Zespół prowadzony przez bardzo ambitnego i sympatycznego Rostka ma przed sobą ciężkie wyzwanie, gdyż nastroje po spadku nie są wyśmienite, ale na pewno cały zespół chce powrócić do 1. ligi i udowodnić, że stać go na więcej. Z Vęgoria Team także spotykaliśmy się już w lidze, w czasach gdy wiodło nam się źle, z katalonczykiem na fotelu. Udało nam się z Vęgorią raz zremisować 5:5 w pierwszej kolejce na ich stadionie, ale w rewanżu na City Ground ulegliśmy 0:3. Także z tym zespołem także przydałoby się poprawić bilans spotkań. W Vęgorii gra Rachelek, który reprezentował The Reds w 4. lidze i na pewno będzie trzeba mieć na niego oko, by nie miał okazji pokazać swojego talentu, który bez dwóch zdań posiada.

Podsumowując, każde spotkanie będzie dla nas meczem z podtekstem. Każde będzie ciężkie i w każdym musimy dać z siebie wszystko, gdyż wierzymy w nasz awans do 1. ligi. Los dał nam trudnych rywali, ale to tylko sprawia, że sukces może smakować jeszcze lepiej! Mamy wyjątkowy zespół, złożony z wielkich typerów, więc jeśli włożymy wszystkie nasze siły i trochę dopomoże nam szczęście, to powinno się udać, ale pragnę podkreślić, że na pewno żadnego z rywali nie wolno nam zlekceważyć. O spadek jest dwa razy łatwiej..