Dwie kolejki do końca - The Reds na dobrej drodze..
Dodane przez orzel22 dnia Grudzień 01 2011 23:42:21
The Reds podczas ostatnich trzech tygodni zdecydowanie poprawili swoją sytuację w tabeli ligowej. Po tym jak przegrali z Juventem2 i zremisowali z Celticiem U-21 na początku rundy, wzięli się za wygrywanie.

W 10. kolejce zawitał do nich KNT Kurnik Winiary-Bartoszyce. Warto przypomnieć, że w poprzednim meczu między tymi zespołami zwyciężył Kurnik 1:0. Tym razem było inaczej. Nottingham od początku zagrał ofensywnie i choć nie grał skutecznie w obronie to do przerwy udało się objąć prowadzenie 6:5. W drugiej połowie The Reds poprawili także defensywny aspekt i mecz należał już do nich. Dołożyli oni 6 bramek, nie stracili już żadnej i wynik końcowy wyniósł 12:5! Kibice, zarząd oraz piłkarze z zadowolonymi minami zjechali się do domów, zwłaszcze, że Juvent2 oraz Celtic przegrały swoje mecze..

Tydzień później w meczu 11. kolejki The Reds wyjechali na mecz z Artmedią Petrzalka na Słowację. 7 tygodni wcześniej rywal ten przegrał z nimi 4:0 na City Ground, ale tu nie miało być łatwo. Jednak tuż po 1. gwizdku sędziego okazało się, że rywale są osłabieni. Na meczu nie stawili się obrońcy, a więc gospodarze musieli się nakombinować by jakoś wypełnić tę lukę, jednak ta sztuka się nie udała. The Reds objęli prowadzenie już w 20. minucie, a do przerwy zdołali nastrzelać gospodarzom cztery gole. W drugiej połowie blamażu nie było, Nott'm dołożył dwa gole, zachował czyste konto i z kompletem punktów wracał do Anglii. W tamten weekend Celtic poległ po raz drugi z rzędu i The Reds po raz pierwszy w tym sezonie wskoczyli na fotel lidera! Nieopisana radość zapanowała w mieście, do końca sezonu jednak jeszcze trzy spotkania..

12. kolejka była ostatnią rozgrywaną przez Forest na swoim stadionie, zatem jasnym było, że trzeba zwyciężyć i wykorzystać przewagę swojego boiska. pokerkingspl, którzy w pierwszej rundzie pozwolili The Reds wygrać na swoim stadionie wcale nie mieli być łatwym rywalem, gdyż nadal mają o co walczyć. Na szczęście okazało się, że tego weekendu nie byli w stanie nam dorównać. Skutecznie grał nasz atak, wyjątkowo nasza obrona (Gio1111 zdobył nawet bramkę). W drugiej natomiast połowie do głosu weszła nasza pomoc, dwie bramki zdobył np. trener i goście kończyli mecz z ośmioma bramkami w swojej siatce, a bez żadnej gola na swoim koncie. The Reds tym meczem umocnili się na pozycji lidera, gdyż Juvent2 i Arka Gdynia przegrały swoje mecze. Na dwie kolejki przed końcem Nott'm mają 3 punkty przewagi nad Celticiem, a 4 punkty przewagi nad Juventem2 i Arką. 3. liga coraz bliżej!

Przed nami jeszcze dwa spotkania wyjazdowe z Manchesterem City (8. miejsca w tabeli) oraz Arką Gdynia (miejsce czwarte). 4 punkty dają nam awans, ale przy pechowym meczu Celticu The Reds mogą go zdobyć już w ten weekend. Awans Czerwonych Koszul zależy przede wszystkim od nich samych. Trzeba dać z siebie wszystko, a być może niebawem będzie można świętować. Oby! Do boju The Reds!