Wywiad z Mawlo
Dodane przez orzel22 dnia Luty 16 2009 13:05:13
Wywiad z Mawlo z dnia 15 lutego 2009r.orzel22: Mawlo, jesteś w Nottingham Forest już trzeci sezon z rzędu. Podobno, jeśli The Reds rozwiązaliby z Tobą kontrakt, to skończyłbyś karierę w KLT. Skąd takie przywiązanie do klubu? Dlaczego chcesz grać tylko tutaj?

Mawlo: Otóż gra dla Tricky Trees sprawia mi wiele frajdy. Nie chodzi mi o suche oddawanie typów. W tej drużynie jest coś szczególnego. Do tego dochodzi wielki profesjonalizm trenera i zaangażowanie w prowadzeniu drużyny. W ekipie panuje wspaniała atmosfera. Mało tego, nigdzie indziej nie mogę być pewnym walki o najwyższe cele. Prawdą jest, że rozważałem zakończenie kariery KLT, ale na szczęście ten pomysł nie zmierzył do jego realizacji ;)

orzel22: To świetnie:) Jednak jak pewnie dobrze wiesz, masz teraz dwóch bardzo dobrych rywali w ataku. Może być ciężko o regularne występy w pierwszym składzie. Zarówno katalonczyk, jak i Spawn na pewno nie są tymi, których można przecież łatwo wygryźć ze składu. Co Ty na taką rywalizację?

Mawlo: Jak już wcześniej wspomniałem tylko tu mogę być pewnym walki o najwyższe cele. Ten komentarz mówi wszystko! Bardzo cieszę się z tego, że jestem wśród najlepszych napastników świata KLT. To jeszcze bardziej mobilizuje do oddawania typów. Sprowadzenie Spawna do naszej drużyny było strzałem w dziesiątkę, jest napastnikiem, który strzela multum bramek, więc na pewno się przyda. Katalończyk natomiast charakteryzuje się stabilnością w oddawaniu typów. Ja natomiast przyzwyczaiłem się do roli jokera, gdzie strzelam w decydujących dla ekipy meczach i ich momentach. Nie ukrywam jednak, że nie jest to szczyt moich aspiracji, więc zamierzam ostro walczyć o miejsce w wyjściowym składzie, bo tylko w ten sposób będę mógł tak naprawdę wspomóc drużynę swoimi trafieniami.

orzel22: Widać, że jesteś ambitny i dobrze. :) Oceniłeś już atak Nottm w tym sezonie, a powiedz, co sądzisz zatem o pozostałych formacjach? Czy The Reds się wzmocnili w ostatnim okienku? Czy stać ich na więcej niż w poprzednim sezonie, powiedzmy, mistrzostwo?!

Mawlo: Pewnie. Wszyscy doskonale wiedzą, że Nottm dysponuje najlepszą obroną w KLT - co zresztą zaznaczyłem w ostatniej ankiecie. Do tego mamy praktycznie 2 najlepszych bramkarzy typujących na podobnym, bardzo wysokim poziomie. Linia pomocy mówi sama za siebie, trenera nie trzeba rekomendować, a dandel to mój dobry kumpel z forum. O ataku wypowiadałem się wcześniej. Mistrzostwo? Dla mnie priorytetem jest odegranie się na drużynie Apaches, z którą w ubiegłym sezonie zdobyliśmy tylko 1pkt. Czikitę łyknęliśmy bezproblemowo zdobywając 6pkt. więc co to za pytanie? Pewnie, że liczy się tylko mistrzostwo, które jest w naszym zasięgu! Dysponujemy najlepszym składem w historii... Nie widzę więc, innego faworyta do mistrzostwa. Nie mogę doczekać się jednak rewanżu na Apachach - ten dwumecz będzie miał dla mnie dodatkowy smaczek.

orzel22: No nieźle :) Więc odpowiedziałeś tu nawet na jedno z kolejnych pytań, które chciałem zadać... To powiedz, Mawlo, czym zajmujesz się jeszcze poza KLT?!

Mawlo: Szkołę skończyłem w ubiegłym roku, teraz studiuję na AWFie we Wrocławiu, Turystykę i Rekreację (bardziej rekreację xD) – co wiąże się z moim największym hobby czyli dziewczynami. ;) Imprezy, imprezy i jeszcze raz imprezy... :P A tak poza tym, to od małego interesuję się oczywiście piłką nożną, zarówno czynnie, jak i biernie. Przede wszystkim śledzę poczynania Serie A – ze względu na Juventus Turyn. ;)

orzel22: Wielkie dzięki za wywiad.

Mawlo: Także bardzo dziękuję.